Polskie kanały z platformy Polsat Cyfrowy w UK. Jak oglądać?

Sport, wiadomości, filmy i seriale, programy dla dzieci – to tylko niektóre rodzaje materiałów czekających na widzów na platformie Polsat Cyfrowy. Teraz można oglądać je także w Wielkiej Brytanii. Jak kto zrobić?

pilot do telewizora

Polska telewizja w Wielkiej Brytanii nie jest dostępna na najpopularniejszych tam platformach telewizyjnych. Nie znaczy to jednak wcale, że nie można z niej korzystać. Obecnie mieszkańcy Wysp mają do dyspozycji kilka sposobów na odbiór polskich kanałów w swoim miejscu zamieszkania.

Jak oglądać polską TV w Wielkiej Brytanii?

Aby oglądać polską telewizję w UK, można skorzystać z kilku dostępnych wariantów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

  • telewizja satelitarna polskich dostawców
  • serwisy telewizyjne VOD – playery
  • serwisy nadające polskie kanały na żywo

Serwisy typu VOD oraz te nadające kanały na żywo wymagają dostępu do internetu. W pierwszym przypadku, czyli przy telewizji satelitarnej, wystarczy telewizor oraz zgoda landlorda na zamontowanie anteny satelitarnej.

Polska telewizja satelitarna w UK

Najłatwiejszym sposobem, aby otrzymać do dyspozycji taki sam zestaw kanałów po polsku jak w kraju, jest skorzystanie z pierwszej z powyższych opcji, czyli zamontowanie anteny i dekodera, na przykład operatora Polsat Cyfrowy. Teraz nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby skorzystać z takiego rozwiązania również za granicą.

Antenę i dekoder wraz z podpisaną umową abonamentową można przywieźć z Polski, ale podróż do kraju wcale nie jest konieczna. Obecnie w UK działają również firmy, które zajmują się pośrednictwem pomiędzy klientem a operatorem. Z ich pomocą można zawrzeć umowę abonamentową, a także zamontować antenę oraz otrzymać dekoder do odbioru telewizji satelitarnej po polsku.

Wybierz najlepszy pakiet telewizji dla siebie

Firmy oferujące montaż polskiej telewizji satelitarnej za granicą mogą zaproponować swoim klientom dostęp do pełnej gamy programów, na przykład na platformie Polsat Cyfrowy. Do dyspozycji jest wtedy wiele różnych pakietów, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb, na przykład mogą być to pakiety sportowe czy filmowe.

Wobec tego odbiór telewizji jak Polsat Cyfrowy oraz innych operatorów za granicą jest jak najbardziej możliwy. Wystarczy tylko skontaktować się z firmą, która świadczy tego typu usługi, aby następnie umówić się na spotkanie, podpisanie umowy oraz montaż telewizji, by uzyskać nieograniczony dostęp do programów w języku polskim!