Finansowanie przyjęcia weselnego. Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Ślub i wesele to bardzo ważny moment w życiu zakochanych. Wiąże się z nim również wydatek. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na organizację przyjęcia? Jak zdobyć pieniądze na wesele?

Nie tylko suknia ślubna i garnitur, ale również opłacenie przyjęcia, zespołu lub DJ-a, fotografa, samochodu czy fryzjera i kosmetyczki – to tylko wybrane koszty związane z wejściem w związek małżeński. Warto zatem dobrze przygotować się na te wydatki, by już na początku nowej drogi życia nie popaść w duże długi.

Ile kosztuje organizacja ślubu i wesela?

Urządzenie ślubu i wesela może być oszczędne, ale z drugiej strony wiele par woli huczne imprezy. Warto zatem samodzielnie wyznaczyć swój limit kosztów przeznaczony na ten cel.

W najbardziej oszczędnej wersji ślub można wziąć nawet za 84 złote – tyle kosztuje ślub cywilny. Gdy jednak planuje się urządzenie mniejszego lub większego przyjęcia, konieczne jest już przyszykowanie się na większy wydatek.

Przykładowo, za „talerzyk” w restauracji lub domu weselnym trzeba zapłacić około 150-200 złotych za osobę. Wynajęcie DJ-a to około 2 000 złotych. Suknię ślubną można kupić już od około 500 złotych. Wobec tego potrzebne pieniądze na ślub i wesele to suma zwykle od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak zdobyć pieniądze na organizację wesela?

Największy koszt to urządzenie wesela – przyjęcie po ceremonii zaślubin pociąga za sobą najwyższe wydatki. Warto więc z wyprzedzeniem zastanowić się, skąd wziąć pieniądze na wesele. Jak sfinansować tak wysoki wydatek?

Najlepiej pieniądze na ślub i na wesele pobrać z swoich oszczędności. Wobec tego za oszczędzanie na wymarzone przyjęcie warto zabrać się z wyprzedzeniem. Systematyczne odkładanie nawet mniejszych sum będzie bardzo pomocne. Najlepiej odkładać je na konto bankowe, na przykład na konto oszczędnościowe. Można również umieścić je na lokacie bankowej.

Co wtedy, gdy para nie ma wystarczających oszczędności? Jak zdobyć pieniądze na wesele? Często zdarza się, że rodzice mogą przekazać swoim pociechom darowiznę na organizację przyjęcia. Także wesele można sfinansować z pożyczki – może być to pożyczka bankowa albo pozabankowa.

Oczywiście, część kosztów związanych z organizacją przyjęcia zwróci się poprzez prezenty otrzymane od gości. Najlepiej jednak nie urządzać hucznej celebry wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na nią pod kątem finansowym. Także niedrogie wesele może być naprawdę udane i pozostawić po sobie mnóstwo wspomnień!