Brat i siostra

Rodzeństwo w rodzinie to prawdziwa pociecha, kiedy dzieci są małe i tak sodko się ze sobą bawią, rodzice najchętniej nie robiliby nic tylko wpatrywali się w rozkoszne dzieciaki. Jednak, kiedy dzieci dorastają nauczą się mówić, żądać i rozrabiać wtedy wolelibyśmy, żeby wrócili do brzucha albo, co najmniej do kołyski. Niestety nie da się zatrzymać rozwoju dzieci.

Każde dziecko brat czy też siostra zawsze zabiegają o względy rodziców, starają się w jakikolwiek sposób się wyróżniać, chyba, że są to bliźniaki. Bliźnięta maja to do siebie, że zawsze grają w zespole i ciężko rodzicom cokolwiek od nich się dowiedzieć, gdy dochodzi do jakiejś sytuacji problemowej. Brat z siostrą to komitywa nie do przejścia. Musimy pamiętać, że nie każdy z nas potrafi tak dobrze ukryć drugiego człowieka jak właśnie jego brat bliźniak/siostra bliźniaczka.

Ukryć w tym sensie, że nigdy nie zostaną zdradzone jego niezbyt pochlebne czyny, słowa. Takie rodzeństwo w rodzinie to dar, jednak trzeba uważać żeby nie popsuć owej więzi, między dziećmi, bo dzięki sobie będą w stanie wyjść naprzeciw światu i żadnemu z nich nie stanie się krzywda.