Dentysta rodzinny

Dziedzina medycyny, którą jest dentystyka, składa się z szeregu szczegółowych specjalizacji, z których każda odnosi się do ściśle określonej, bardziej szczegółowej kategorii zagadnień z zakresu stomatologii. Wśród specjalistów stomatologów, można wskazać między innymi lekarzy ortodontów. Stomatolodzy specjalizujący się w ortodoncji, zajmują się wszelkiego rodzaju nieprawidłowościami związanymi ze zgryzem i ustawieniem zębów w obrębie jamy ustnej.

Głównym narzędziem, z którego korzystają stomatolodzy, specjalizujący się w ortodoncji, są aparaty. Jeżeli chodzi o inne szczegółowe specjalizacje dentystyczne, można wśród nich dodatkowo wskazać chirurgię stomatologiczną oraz stomatologię zachowawczą z endodoncją. Można śmiało powiedzieć, że stomatologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny.

Najlepszym tego dowodem są gabinety dentystyczne zaopatrzone w najnowocześniejsze urządzenia, w zdecydowanym stopniu poprawiające, jakość świadczenia usług stomatologicznych. Specjaliści stomatolodzy, wiedzę i umiejętności do pełnienia zawodu zdobywają poprzez studia i kierunkowe staże.